don-carlos.jpg
Don Carlos
830,00 EUR s DPH / osoba
830,00 EUR bez DPH
bežná cena: 900,00 €
dátum zájazdu:21.-23.10.2017
dátum podujatia:22.10.2017 14:00
popis produktu
Don Carlos
Svetoznáma opera od Guiseppe Verdiho s Jonas Kaufmanom v hlavnej úlohe

Mesto: Paríž
Miesto: Opéra Bastille
Podujatie: Opera 
Dátum 22.10.2017 o 14:00Cosi fan Tutte
Komická opera od Wolfganga Amadea Mózarta

Mesto: Paríž
Miesto: Opéra Bastille
Podujatie: Opera 
Dátum 21.10.2017 o 19:30Balík zahŕňa:

2x ubytovanie v dvojposltelovej izbe v 4* hoteli Franklin Roosevelt alebo podobnom s raňajkami. Check in- 21.10.2017 Check-out 23.10.2017.
1 listok kategórie Superior na operu Cosi fan Tutte od Wolfganga Amadeusa Mozarta 
1 listok kategórie Superior

Balík nezahŕňa
Dopravu
sprievodcu
poistenie

Cena:
od  € 850/osoba v 2 lôžkovej izbe na 2 noci

Potvrdenie služieb závisí od aktuálnej dostupnosti  v čase záväznej objednávky.
Berte prosím na vedomie, že rezervácia nie je držaná a ide len o ponuku a cena sa v čase záväznej objednávky môže líšiť.
CK nenesie zodpovednosť za prípadne zmeny dátumov a začiatku podujatí.
V prípade záujmu o ponuku,  je potrebné  pri záväznej objednávke uhradiť celú sumu. 
V prípade zrušenia záväznej objednávky, CK účtuje 100% storno poplatok.

Don Carlos

Opera Don Carlos (1867), inšpirovaná rovnomennou drámou Friedricha Schillera, vznikla na objednávku parížskej Opery. V jej dramatickej výstavbe sa Verdi nechal inšpirovať prvkami francúzskej opery, ktoré však podriadil svojmu vlastnému umeleckého cíteniu. Akoby s pomocou veľkého dramatika Schillera a s využitím výdobytkov talianskej i francúzskej opernej kompozície chcel vytvoriť nový typ veľkej opery, alternatívu k dielam Giacoma Meyerbeera. Don Carlos - to je strhujúca tragédia princa Carlosa, ktorý túži po slobode a spravodlivosti a namiesto toho sa ako syn panovníka ocitá v neúprosnom zajatí moci. Moci ako neľútostnej mašinérie, ktorá dokáže zraziť do prachu a spútať celé národy. Márne bojuje šľachetný princ za oslobodenie utláčaného Flanderska; moc svojho otca a všadeprítomnej svätej inkvizície zlomiť nedokáže.


Cosi fan Tutte
Komická opera od Wolfganga Amadea Mózarta

Tak ako je dodnes záhadná samotná osobnosť Wolfganga Amadea Mozarta, i viaceré jeho opusy ukrývajú v sebe zvláštne tajomstvá. Nielen také, aké dlhý čas mýtizovali okolnosti vzniku známeho Rekviem, alebo také, ktoré sa týkajú ťažko pochopiteľnej kompozičnej geniality autora. Sú to rébusy obsahové, stojace pred interpretmi i publikom: ako rozumieť a vyložiť predovšetkým niektoré Mozartove operné diela a ich ideové posolstvo. Práve komická opera Così fan tutte je jedným z nich. Základná pochybnosť sa tu vzťahuje už na samotný žáner diela. Ide skutočne o komickú operu, alebo komediálne prezentované udalosti majú v skutočnosti nanajvýš vážny zmysel a dôsledok? „Nezáväzná“ výmena snúbeníc totiž odhalí medzi mladými pármi neočakávanú a nezvratnú pravdu. A pochybnosti sa týkajú aj toho, kto je v skutočnosti obeťou a proti komu sa dvíha prísny prst morálneho súdu. Sú to ženy, ako napovedá názov („Všetky sú také“), alebo by sa opera mala skôr premenovať na Così fan tutti („Všetci sú takí“)? Totiž, aby to nebolo príliš jednoduché, majster Mozart do diela zakódoval rébus: sú obe dievčatá, Fiordiligi a Dorabella, naozaj len obeťami intrigy, ktorú pochabo zosnovali muži? – alebo prehliadli ich zámer hneď v zárodku a teraz sa dobre bavia na účet chlapov, hrajúc ich hru? Otázkou teda ostáva, o čo tu vlastne ide. Všetky sú také neverné? Nie skôr: všetky sú také prešibané - a muži naivní!?

Mám záujem, prosím kontaktujte ma.

Prosím vyplňte formulár. Obratom Vás budeme kontaktovať.